Inny wymiar architektury

Projekty, jakimi są wizualizacje w formie trójwymiarowej to istotna część każdego przedstawienia danego budynku, zarówno tego mieszkalnego, jak i użyteczności publicznej. O ile projekty 2D pozwalają zobaczyć rzut danej powierzchni, o tyle wizualizacje 3D są w stanie ukazać je w całej swojej krasie.

Projekty w formie 2D to niestety, ale tylko suche i nudne rysunki, które, choć przedstawiają daną przestrzeń, to z pewnością do niej nie zachęcają. Na tego typu prezentacjach trudno ukazać potencjał wnętrza, ukazać piękno fasady, a także to, jak cały budynek wpisuje się w przestrzeń wokół niego. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wizualizacji 3D, gdzie projekt jest w stanie ukazać wszelkie walory danego obiektu architektonicznego. Z łatwością można przy pomocy wizualizacji przedstawić dom czy mieszkanie wraz z całym otoczeniem, tym jak się harmonizuje z osiedlem, a także jak pada światło o konkretnych porach dnia. Co ważne, projekty 3D, które ukazują obiekty architektoniczne, obejmują nierzadko nie tylko osiedla, ale także i szersze krajobrazy, wykraczające poza najbliższe tereny.

Różnorodność

Wizualizacja trójwymiarowa jest formą prezentacji, która sprawdza się przy każdej inwestycji architektonicznej – może zostać wykorzystana do ukazania przestrzeni prywatnej, np. podczas wyboru projektu domu, jak i do ukazania nowej inwestycji użyteczności publicznej. Z powodzeniem stosuję się ją do przedstawienia potencjału i powierzchni domu, jak i wnętrza mieszkania. Wielu deweloperów wykorzystuje ją, aby ukazać ostateczny efekt domu jednorodzinnego czy też bliźniaka, wpisujących się w harmonię i estetykę całego osiedla. Niemniej rzadko stosowane są wizualizacje bloków mieszkalnych nowego budownictwa. To właśnie różnorodność i szeroki wachlarz możliwość ukazania różnych obiektów sprawia, że wizualizacja 3D jest tak pożądana przez deweloperów. Dzięki niej potencjalni klienci są w stanie wyobrazić sobie nie tylko, jak będzie prezentować się ich dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku mieszkalnym, ale także zobaczyć, jakie będzie otoczenie, w jakim zamieszkają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *