Deprecated: Function create_function() is deprecated in /3dtest.backup/3dtest/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 174

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /3dtest.backup/3dtest/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3640
Wizualizacje 3D pomieszczeń - pomoc w aranżacji mieszkań | Wizualizacje 3D budynków i wnętrz

Wizualizacje 3D pomieszczeń – pomoc w aranżacji mieszkań

Aranżacja, umeblowanie i udekorowanie mieszkania to duża przyjemność, ale także nie lada wyzwanie. Żeby nadać pomieszczeniu zupełnie nowy styl, trzeba liczyć się z dużymi wydatkami i zakupami, które nie zawsze mogą okazać się udane. W stworzeniu spójnego i przemyślanego wizerunku wnętrza oraz uniknięciu nieprzyjemnych pomyłek pomagają wizualizacje 3D.

Czym jest wizualizacja 3D wnętrz?

Jak sama nazwa wskazuje, wizualizacja 3D wnętrz polega na stworzeniu wirtualnej makiety odzwierciedlającej projektowane pomieszczenie. Można zmieniać w niej wszystko w zależności od gustu, potrzeb i pomysłów klienta. Od koloru ścian i pokrycia podłogi, poprzez meble, do najdrobniejszych szczegółów, takich jak ozdoby i akcesoria. Korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości pozwala na przeniesienie swoich wyobrażeń do materii graficznej i skonfrontowanie ich z bardziej realnym wymiarem. Dzięki temu można określić rozmiar potrzebnych mebli, ułożyć je w różnych konfiguracjach oraz zobaczyć, której z nich sprawdzą się najlepiej. Takie rozwiązanie pomaga w uniknięciu błędów podczas zakupów. Wizualizację można wielokrotnie zmieniać, tak aby uzyskać najlepszą wersję planowanej aranżacji pomieszczenia, np. wizualizacja 3D kuchni pozwoli na obejrzenie jej w kilku zupełnie różnych stylach.

Jak wyglądają poszczególne etapy wizualizacji 3D?

Po określeniu wstępnych założeń dotyczących zaaranżowania wnętrza dokonuje się modelowania 3D poszczególnych mebli. Jednak to dopiero szkielety przedmiotów. Składającą się z linii siatkę, odwzorowującą kształt, należy przykryć teksturą. Może to być np. tkanina, kamień czy drewno. Wyobraź sobie np. aksamitne obicia kanap w zestawieniu z marmurowymi blatami w przypadku wizualizacji 3D salonu. Gdy modele są już gotowe, należy je rozmieścić w symulacji pomieszczenia. Aby proces wizualizacji przebiegł pomyślnie, nie może zabraknąć najtrudniejszego etapu – renderowania, który polega na dopracowaniu projektu tak, aby w jak najbardziej realistyczny sposób przypominał prawdziwe wnętrze.

Jakie są największe zalety wizualizacji 3D wnętrz?

  • wirtualna rzeczywistość jest bardziej szczegółowa niż rysunek techniczny, łatwiej też dokonać w niej zmian,
  • pomaga uniknąć nietrafionych zakupów i bezcelowych wydatków,
  • pokazuje wady i zalety wcześniejszego projektu,
  • niweluje nieporozumienia między projektantem i klientem.
Przewiń do góry