Deprecated: Function create_function() is deprecated in /3dtest.backup/3dtest/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 174

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /3dtest.backup/3dtest/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3640
Programy do wizualizacji 3D – jak powstają takie wizualizacje? | Wizualizacje 3D budynków i wnętrz

Programy do wizualizacji 3D – jak powstają takie wizualizacje?

Fotorealistyczne prezentacje są chętnie wykorzystywane przez architektów, deweloperów i projektantów wnętrz. Pozwalają kreować wirtualną rzeczywistość praktycznie bez ograniczeń i pomagają maksymalnie wyeksponować atuty nieruchomości. Sprawdź, jak powstają trójwymiarowe ilustracje i poznaj programy do wizualizacji 3D!

Podstawowe narzędzia do wizualizacji 3D

Proces tworzenia prezentacji można podzielić na kilka etapów:

  • przygotowanie projektu 3D,
  • renderowanie,
  • opracowanie rysunków technicznych i dobranie kolorystyki,
  • wydrukowanie całości.

Idealnie byłoby korzystać tylko z jednego narzędzia i wykonać z jego pomocą wizualizację od początku do końca. Niestety w praktyce rzadko tak to wygląda. Większość projektantów używa równolegle kilku różnych programów do tworzenia grafiki.

3ds Max i Cinema 4D

To narzędzia o bardzo wielu możliwościach. Opanowanie interfejsu i podstawowych funkcji pozwala na realizację różnego rodzaju zadań. Sprawdzą się one świetnie nie tylko jako programy do wizualizacji wnętrz. Przy ich pomocy stworzysz też większe projekty mieszkaniowe i biurowe, a nawet koncepcje urbanistyczne.

SketchUp

Jeśli z kolei mielibyśmy zaproponować narzędzie idealne dla początkujących twórców, byłby to właśnie SketchUp. Nie jest aż tak rozbudowany, jednak w zupełności wystarczający do typowych zastosowań. A do tego bardzo intuicyjny w obsłudze. Polecamy go do realizacji małych i średnich projektów.

Silniki renderujące

Przy pomocy profesjonalnego oprogramowania do grafiki 3D możesz stworzyć bryłę i całą przestrzeń w trójwymiarze. Kolejnym etapem jest wykorzystanie silników renderujących. To właśnie one odpowiadają za efekt wizualizacji. Za to, jak komputer wygeneruje światło, kolor i ogólny klimat obrazu. V-Ray i Corona Renderer to programy dające bardzo dobre wyniki, choć dostępnych opcji jest oczywiście dużo więcej.

Podsumowanie

Cyfrowe technologie oferują ogromne możliwości. Mimo to wciąż podstawowym narzędziem każdego projektanta pozostaje jego umysł. Przy tworzeniu grafiki w trójwymiarze zmysł estetyczny, wiedza i doświadczenie są równie ważne, co narzędzia graficzne i programy komputerowe. Potrzebujesz profesjonalnej prezentacji Twojej koncepcji? W Studio 3D World przygotujemy fotorealistyczną wizualizację każdego projektu. Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wycenę już dziś!

Przewiń do góry