Deprecated: Function create_function() is deprecated in /3dtest.backup/3dtest/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 174

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /3dtest.backup/3dtest/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3640
Ile kosztuje wizualizacja 3D? | Wizualizacje 3D budynków i wnętrz

Ile kosztuje wizualizacja 3D?

Nowoczesne wizualizacje 3D znacznie ułatwiają realizację koncepcji architektonicznej. Mają one także zainteresować daną nieruchomością inwestorów. Wyjaśniają założenia i zastosowane rozwiązania projektowe potencjalnemu klientowi. Warto więc zadbać o to, aby były w pełni profesjonalnie przygotowane. Przy wyborze odpowiedniego wykonawcy, zamiast kierować się jedynie ceną, zdecydowanie lepiej jest postawić na wysoką jakość. Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za dobrą wizualizację 3D? Podpowiadamy – sprawdź!

Od czego zależy cena wizualizacji?

Zamawiając trójwymiarową prezentację wnętrza, budynku lub całego osiedla, należy liczyć się z tym, że w większości pracowni projektowych nie obowiązuje jeden cennik. W zależności od tego, jak praco- i czasochłonne okaże się konkretne zlecenie, cena może kształtować się bardzo różnie. Poniżej przedstawiamy kluczowe aspekty brane pod uwagę podczas wyceny.

Format przesłanych materiałów

Dostarczenie do studia szkiców w pliku PDF wiąże się z koniecznością stworzenia od podstaw całych brył, co z kolei wymaga od projektanta dużego nakładu pracy. W efekcie usługa może być droższa. Dlatego też – jeśli istnieje taka możliwość – warto przesłać rysunki w formie gotowych modeli 3D. Pozwoli to skrócić czas potrzebny na przygotowanie wizualizacji oraz obniży jej cenę.

Czasochłonność projektu

Poszczególne zlecenia różnią się między sobą:

  • rodzajem i stopniem skomplikowania,
  • preferowanym terminem realizacji,
  • oczekiwaniami klienta odnośnie do sposobu wykonania.

W przypadku złożonych inwestycji, zamówień niestandardowych, a także, jeśli wizualizacja ma być przygotowana na cito, można spodziewać się innego cennika niż dla projektów prostych, mniej angażujących czasowo. Istotny wpływ na ceny ma również ostateczna rozdzielczość, liczba ujęć, zastosowana technika obrazowania i stopień fotorealizmu grafiki.

Podsumowanie

Profesjonalna wizualizacja 3D domu lub osiedla daje jasny i dokładny pogląd na daną ideę przestrzenną. Doskonale ukazuje wnętrze, elewację i kubaturę budynku, a także usytuowanie poszczególnych elementów kompleksu mieszkalnego względem siebie. Jeśli szukasz dobrej pracowni projektowej, która przygotuje dla Ciebie trójwymiarową prezentację nieruchomości, zapraszamy do studia 3D World. Skontaktuj się z nami i zamów wycenę już dziś!

Przewiń do góry