Jakich materiałów potrzebujemy aby wykonać wizualizację.

Aby proces tworzenia wizualizacji przebiegał sprawnie, niezbędny jest plik CAD z projektem pomieszczenia lub budynku. Projekt taki następnie jest importowany do programu graficznego ( w naszym przypadku jest to 3Ds MAX ) gdzie służy jako obraz referencyjny do tworzonej bryły 3D. Dzięki plikowi wektorowemu można wykonać bardziej dokładną bryłę stosując różne narzędzia z 3Ds Maxa.

Kolejnym ważnym elementem usprawniającym pracę jest dokładne opisanie elementów, które mają zostać wykonane. Czym więcej otrzymamy od klienta informacji tym wierniej będziemy mogli wykonać obiekt.  W przypadku wizualizacji zewnętrznych ważne jest aby inwestor określił kolorystykę następujących elementów
– elewacji budynku
– stolarki okiennej
– dachu oraz rynien i parapetów. W przypadku dachów z dachówki ważne jest podanie jej kształtu oraz producenta.
– jeśli budynek posiada balkony to kolor oraz kształt balustrad
Przy wizualizacjach wnętrz bardzo ważne jest aby projekt zawierał rozmieszczenie mebli oraz innych elementów wystroju wnętrza.  Jeśli meble wybrane przez klienta znajdują się w naszej bibliotece modeli 3D wówczas skraca to czas wykonania wizualizacji.  Jeśli nie nie posiadamy w swoich zasobach takiego modelu wówczas trzeba wykonać taki obiekt.  Niezbędne do tego są zdjęcia pokazujące bryłę mebla oraz wymiary.