Navigation Menu+

3D World
Paweł Nowacki


ul. Szkolna 20 lok. 4

05-800 Pruszków

woj. mazowieckie


e-mail: kontakt3dworld@gmail.com
tel. 793 696 672


NIP: 5342318529
REGON: 146022072

Co kryje wizualizacja? 

Można zastanawiać się, do czego służą wizualizacje. Są to jednak bardzo pomocne rozwiązania, które pozwalają na atrakcyjne i dokładne odwzorowanie rzeczywistego efektu finalnego. Co ważne, są one stosowane w bardzo wielu branżach – budownictwie, projektowaniu wnętrz, motoryzacji i wielu innych.

Wizualizacja jest trójwymiarowym odtworzeniem projektu 2D przy pomocy programu komputerowego. Pozwala ona wzbogacić wstępną wizję o wszelkie szczegóły, co umożliwia zaprezentowanie potencjalnemu klientowi rzeczywistego wyglądu finalnego danej inwestycji. W projekcie 3D można zaprezentować tekstury, kolory, umiejscowienie konkretnych elementów, a także wiele innych kwestii. Powinna stanowić ona wierne odwzorowanie oryginału!

Branża pełna wizualizacji

To właśnie deweloperzy, projektanci wnętrz, architekci i inni specjaliści związani z budową i renowacją najczęściej wykorzystują tego typu rozwiązania. Grafika komputerowa pomaga w szczególności deweloperom, kiedy budynek istnieje tylko na papierze, w planach i pozwoleniach. W takim przypadku, przy pomocy wizualnego odtworzenia bloku oraz mieszkań, mogą oni prowadzić już sprzedaż lokali. Modele 3D stanowią niemałą pomoc także podczas przetargów, prób uzyskania sponsora lub w trakcie starań o realizację konkretnego projektu. Może ona przekonać ewentualnych inwestorów do przekazania środków na rozpoczęcie prac. To rozwiązanie sprawdza się również, gdy w planach jest kompleksowy remont – można poprosić projektanta wnętrz o przygotowanie wizualizacji oczekiwanego efektu. Oczywiście, tego typu prezentacje są często w pełni edytowalne i można wprowadzać poprawki nawet w obecności klienta!

Dokąd zmierza grafika

Szczegółowość obrazów, które wizualizują konkretny projekt, sięga powoli takiego poziomu, że trudno odróżnić go od tego w 100-procentach realnego. Właśnie dlatego, coraz więcej branż może korzystać z tego typu programów. Z powodzeniem projekty trójwymiarowe zostaną wykorzystane w motoryzacji, handlu, produkcji, medycynie i wielu innych gałęziach. Jedno jest jednak pewne – ich popularność będzie ciągle rosnąć, ponieważ ułatwiają one komunikację z klientem, wewnątrz firmy, a także pozwalają ocenić, czy wstępny produkt wyobraźni w ogóle ma rację bytu w rzeczywistości.