Navigation Menu+

3D World
Paweł Nowacki


ul. Szkolna 20 lok. 4

05-800 Pruszków

woj. mazowieckie


e-mail: kontakt3dworld@gmail.com
tel. 793 696 672


NIP: 5342318529
REGON: 146022072

BLOG

 • Jakich materiałów potrzebujemy aby wykonać wizualizację.

   

   

  Aby proces tworzenia wizualizacji przebiegał sprawnie, niezbędny jest plik CAD z projektem pomieszczenia lub budynku. Projekt taki następnie jest importowany do programu graficznego ( w naszym przypadku jest to 3Ds MAX ) gdzie służy jako obraz referencyjny do tworzonej bryły 3D. Dzięki plikowi wektorowemu można wykonać bardziej dokładną bryłę stosując różne narzędzia z 3Ds Maxa.

  Kolejnym ważnym elementem usprawniającym pracę jest dokładne opisanie elementów, które mają zostać wykonane. Czym więcej otrzymamy od klienta informacji tym wierniej będziemy mogli wykonać obiekt.  W przypadku wizualizacji zewnętrznych ważne jest aby inwestor określił kolorystykę następujących elementów
  – elewacji budynku
  – stolarki okiennej
  – dachu oraz rynien i parapetów. W przypadku dachów z dachówki ważne jest podanie jej kształtu oraz producenta.
  – jeśli budynek posiada balkony to kolor oraz kształt balustrad
  Przy wizualizacjach wnętrz bardzo ważne jest aby projekt zawierał rozmieszczenie mebli oraz innych elementów wystroju wnętrza.  Jeśli meble wybrane przez klienta znajdują się w naszej bibliotece modeli 3D wówczas skraca to czas wykonania wizualizacji.  Jeśli nie nie posiadamy w swoich zasobach takiego modelu wówczas trzeba wykonać taki obiekt.  Niezbędne do tego są zdjęcia pokazujące bryłę mebla oraz wymiary.

Wizualizacja domu.

Posted by on 16:54 in Bez kategorii | 0 comments

Kolejna wizualizacja architektoniczna wykonana dla naszego klienta. Tym razem otrzymaliśmy zlecenie na wizualizację piętrowego domu w nowoczesnej aranżacji. W niedalekiej przyszłości zamieścimy również wizualizacje pozostałych trzech elewacji oraz planowane są wizualizacje wnętrz w tym projekcie.

Wizualizacja biura

Posted by on 17:05 in Bez kategorii | 0 comments

Zapraszam do zapoznania się z naszym kolejnym projektem.  Wizualizacja przedstawia pomieszczenia biurowe agencji nieruchomości.  Jest to modyfikacja projektu, który był już przez nas realizowany jednak inwestor polecił wprowadzić zmiany w wyglądzie pomieszczenia.  W projekcie została dodana przeszkolona salka konferencyjna oraz  zmienił się wygląd drugiego pomieszczenia, gdzie szafy z dokumentami zostały zastąpione przez podświetlaną listwę dekoracyjną.
W biurze pojawiła się też roślinność.

 

Wizualizacja stoisk targowych

Posted by on 17:07 in Bez kategorii | 0 comments

Oprócz wizualizacji wnętrz i budynków wykonujemy również wizualizacje stoisk targowych. Poniżej prezentujemy wizualizacje stoiska firmy OLIVIA. Wizualizacja została wykonana na podstawie  szkicu wykonanego przez klienta.  Po omówieniu wszystkich szczegółów dotyczących wyglądu i rozmieszczenia poszczególnych elementów, możne było przystąpić do realizacji.  Po otrzymaniu poglądowych renderów, klient dokonał kilku korekt a efekt końcowy zamieszczamy poniżej.

 

Ścieżka rowerowa

Posted by on 16:52 in Bez kategorii | 0 comments

Przedstawiamy wizualizacje ścieżki rowerowej. Ze względu na dość krótki termin klient zdecydował się aby ścieżka była wmontowana w zdjęcie rzeczywistej lokalizacji. Wykonaliśmy kilka ujęć z różnych miejsc przez, które będzie przebiegać inwestycja. Poniżej prezentujemy jedno z nich.  Wmontowanie renderu w gotowe zdjęcie pozwala znacznie skrócić czas realizacji co jest istotne w przypadku kiedy klientowi bardzo zależny na czasie.

Wizualizacja oświetlenia.

Posted by on 16:45 in Bez kategorii | 0 comments

Przedstawiamy wizualizacje wykonaną dla firmy Liralighting produkującej oświetlenie wewnętrzne. Zleceniodawca chciał aby pokazać na wizualizacji dwa modele lamp znajdujące się w jego ofercie. Naszym zadaniem było dopasowanie odpowiedniego charakteru wnętrza do nowoczesnej bryły lamp.  Wykonaliśmy dwie aranżacje wnętrz – dzienną i nocną. Efekty można zobaczyć poniżej.

Wizualizacja bloku „Orzeszkowa”

Posted by on 20:58 in Bez kategorii | 0 comments

Wieloletnia współpraca z firmą MK Inwestycje zaowocowała powierzeniem zlecenia na wykonanie wizualizacji nowej inwestycji znajdującej się w Działdowie. Jest to pięciopiętrowy budynek mieszkalny wraz z zadaszonymi miejscami parkingowymi. Za budynkiem znajdują się tereny zielone położona nad małą rzeką. Dla mieszkańców przewidziano siłownię oraz salę fitness znajdującą się w budynku.Dzięki poniższej wizualizacji przyszli mieszkańcy będą mogli zapoznać się z wyglądem budynku i jego otoczenia zanim podejmą decyzję o zakupie mieszkania. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wizualizacjami budynków oraz pomieszczeń

Wizualizacja recepcji

Posted by on 18:35 in Bez kategorii, Wizualizacje wnętrz | 0 comments

Przedstawiam wizualizację recepcji. Jest to kontynuacja wcześniejszych wizualizacji wnętrz biurowych „Zachód Nieruchomości”. Recepcja mieści się w łączniku pomiędzy pomieszczeniem biurowym a salą konferencyjną.

 

 

Wizualizacja architektoniczna Dom nowoczesny

Posted by on 18:03 in Bez kategorii, Wizualizacje architektoniczne | 0 comments

Wykonany jest z  betonu monolitycznego. Dom przylega do leśnego terenu, podkreślając kontrast pomiędzy człowiekiem a naturą. Dom ma czystą i nowoczesną formę, ale w żadnym wypadku nie można określać go jako „prostą”  Klient wymagał aby w otoczeniu budynku znajdowało się dużo zieleni a betonowa bryła miała dominować nad otoczeniem.

Wizualizacje wnętrza kuchni klasycznej

Posted by on 17:20 in Bez kategorii, Wizualizacje wnętrz | 0 comments

Prezentuję wizualizacje kuchni w stylu klasycznym wykonaną według projektu studia DEMODESIGN. Przestronne pomieszczenia wymagało odpowiedniego zagospodarowania. Inwestorzy zanim podejmą decyzję o akceptacji projektu wnętrza chcą zobaczyć jak pomieszczenie będzie wyglądać zanim zostaną zamówione meble. Wykonałem realistyczną wizualizację aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące rozmieszczenia poszczególnych elementów w pomieszczeniu.  Wszystkich przyszłych klientów zapraszam do zapoznania się z moją ofertą i pozostałymi wizualizacjami wnętrz.

Wizualizacja naczepy

Posted by on 15:54 in Bez kategorii | 0 comments

Poniżej znajduje się render samochodu z modułową naczepą, która po rozłożeniu wszystkich elementów zamienia się w mobilną powierzchnie wystawienniczą.
Życzeniem klienta było aby mógł zobaczyć jak będzie się prezentować pojazd zanim zostanie zlecone jego wykonanie.  Przesłana dokumentacja techniczna, oraz zdjęcia referencyjne pozwoliły na wykonanie modelu 3D pojazdu.  Ogółem zostało wykonanych kilka modeli różnych konfiguracji  modułowych naczep. Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi wizualizacjami przedmiotów, wnętrz oraz budynków.