Navigation Menu+

3D World
Paweł Nowacki


ul. Szkolna 20 lok. 4

05-800 Pruszków

woj. mazowieckie


e-mail: kontakt3dworld@gmail.com
tel. 793 696 672


NIP: 5342318529
REGON: 146022072

BLOG

Jakie są największe zalety wykonania wizualizacji 3D?

Posted by on 11:20 in Artykuły | 0 comments

Zastanawiałeś się, jak najlepiej przedstawić klientowi swoją wizję projektu? Profesjonalna wizualizacja 3D to idealna forma zaprezentowania planowanego efektu. Jej zastosowanie jest szerokie, ale najczęściej wykorzystywana bywa wśród architektów. Sprawdź, jakie zalety wynikają z trójwymiarowych prac poglądowych!

(więcej…)

Wizualizacje 3D – przydatna pomoc podczas aranżacji wnętrz

Posted by on 12:45 in Artykuły | 0 comments

Wizualizacja 3D sypialni na poddaszu

Tworzenie wizualizacji obejmuje dziś wiele różnych dziedzin. Mowa tu nie tylko o budownictwie, czy też motoryzacji, ale i projektowaniu wnętrz. Coraz więcej osób dba o to, by wystrój znajdujący się w ich mieszkaniu odpowiadał w pełni ich gustom. Zakup nowych mebli oraz dodatków może być dość ryzykowny, ponieważ w wielu przypadkach okazuje się, że produkty po prostu nie tworzą ze sobą spójnej całości. Na szczęście istnieje sposób, by temu zaradzić. Jest nim wykonanie wizualizacji wnętrz. (więcej…)

Jak długo powstają wizualizacje architektoniczne? 

Posted by on 11:44 in Artykuły | 0 comments

Przekroj i wizualziacja mieszkania 3d

Wiele osób myśli, że wizualizacje salonów i innych pomieszczeń to proste, wymagające od architekta jedynie odrobiny wysiłku, zadanie, które można zrealizować w krótkim terminie. Wbrew pozorom to skomplikowany proces, składający się z dopełniających się etapów. Ile zatem trwa przygotowanie wizualizacji wnętrz?

(więcej…)

Wizualizacje architektoniczne w wersji 3D

Posted by on 10:31 in Artykuły | 0 comments

Wizualizacja 3D domu - 3dworld.pl

Marzy Ci się pełny obraz pokoju czy obiektu, w którym chcesz zaplanować remont? Wizualizacja architektoniczna jest doskonałym rozwiązaniem. Taka forma prezentacji sprawdzi się w wielu przypadkach w branży budowniczej. To naprawdę pomocne narzędzie, które pozwala na dokładną prezentację możliwego rzeczywistego efektu po remoncie.

(więcej…)

Co powinieneś wiedzieć o wizualizacji wnętrz?

Posted by on 13:12 in Artykuły | 0 comments

Wizualizacja biura 3D - 3dworld.pl

Jeśli chcesz zbudować swój wymarzony dom albo urządzić mieszkanie czy też jedno z jego pomieszczeń, pomyśl o rozwiązaniu, jakim jest wizualizacja wnętrza 3D. Jest to trójwymiarowe odtworzenie projektu w wersji 2D przy pomocy odpowiedniego programu komputerowego. Ten sposób prezentacji przestrzeni ma wpłynąć na wyobraźnię i pomóc uzmysłowić sobie, jak konkretne miejsce czy obiekt będzie ostatecznie wyglądać. To jeden z najlepszych sposobów wykorzystywanych przez projektantów, by w pełni wykorzystać potencjał pomieszczeń, choć tak naprawdę nie ma znaczenia, czy chodzi o teren na zewnątrz, czy też wnętrze. (więcej…)

Wykorzystanie projektu

Posted by on 13:37 in Artykuły | 0 comments

Projekt 3D domu - 3dworld.pl

Wizualizacje 3D to forma prezentacji, która pomaga uzmysłowić sobie, jak ostatecznie wyglądać będzie konkretna przestrzeń – czy to zewnętrzna, czy też wewnętrzna. Jest to jedna z najlepszych opcji, aby przenieść wizualizację 2D w formę przestrzenną. Z powodzeniem wykorzystują ją deweloperzy, którzy pragną ukazać potencjał wnętrza swoim klientom, a także wielu szykujących się do remontu właścicieli mieszkań i domów.

Niezależnie od tego, czy urządzana jest kuchnia, sypialnia czy też domowe biuro, wizualizacja 3D stanowi świetne narzędzie do przedstawienia, jak ostatecznie może prezentować się dana przestrzeń. Profesjonalnie wykonana wizualizacja trójwymiarowa pozwala ukazać potencjał przestrzeni, a także daje możliwość wprowadzania w niej zmian, które można od razu zobaczyć i przeanalizować.
(więcej…)

Inny wymiar architektury

Posted by on 13:12 in Artykuły | 0 comments

Wizualizacja 3d domu jednorodzinnego - 3dworld.pl

Projekty, jakimi są wizualizacje w formie trójwymiarowej to istotna część każdego przedstawienia danego budynku, zarówno tego mieszkalnego, jak i użyteczności publicznej. O ile projekty 2D pozwalają zobaczyć rzut danej powierzchni, o tyle wizualizacje 3D są w stanie ukazać je w całej swojej krasie.

Projekty w formie 2D to niestety, ale tylko suche i nudne rysunki, które, choć przedstawiają daną przestrzeń, to z pewnością do niej nie zachęcają. Na tego typu prezentacjach trudno ukazać potencjał wnętrza, ukazać piękno fasady, a także to, jak cały budynek wpisuje się w przestrzeń wokół niego. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wizualizacji 3D, gdzie projekt jest w stanie ukazać wszelkie walory danego obiektu architektonicznego. Z łatwością można przy pomocy wizualizacji przedstawić dom czy mieszkanie wraz z całym otoczeniem, tym jak się harmonizuje z osiedlem, a także jak pada światło o konkretnych porach dnia. Co ważne, projekty 3D, które ukazują obiekty architektoniczne, obejmują nierzadko nie tylko osiedla, ale także i szersze krajobrazy, wykraczające poza najbliższe tereny. (więcej…)

Co kryje wizualizacja? 

Posted by on 12:40 in Artykuły | 0 comments

Wizualizacja samochodu Aston Martin - 3dworld.pl

Można zastanawiać się, do czego służą wizualizacje. Są to jednak bardzo pomocne rozwiązania, które pozwalają na atrakcyjne i dokładne odwzorowanie rzeczywistego efektu finalnego. Co ważne, są one stosowane w bardzo wielu branżach – budownictwie, projektowaniu wnętrz, motoryzacji i wielu innych.

Wizualizacja jest trójwymiarowym odtworzeniem projektu 2D przy pomocy programu komputerowego. Pozwala ona wzbogacić wstępną wizję o wszelkie szczegóły, co umożliwia zaprezentowanie potencjalnemu klientowi rzeczywistego wyglądu finalnego danej inwestycji. W projekcie 3D można zaprezentować tekstury, kolory, umiejscowienie konkretnych elementów, a także wiele innych kwestii. Powinna stanowić ona wierne odwzorowanie oryginału! (więcej…)

Jakich materiałów potrzebujemy aby wykonać wizualizację.

Posted by on 10:01 in Artykuły | 0 comments

Plan wizualizacji 3d - 3dworld.pl

Aby proces tworzenia wizualizacji przebiegał sprawnie, niezbędny jest plik CAD z projektem pomieszczenia lub budynku. Projekt taki następnie jest importowany do programu graficznego ( w naszym przypadku jest to 3Ds MAX ) gdzie służy jako obraz referencyjny do tworzonej bryły 3D. Dzięki plikowi wektorowemu można wykonać bardziej dokładną bryłę stosując różne narzędzia z 3Ds Maxa. (więcej…)