Navigation Menu+

3D World
Paweł Nowacki


ul. Szkolna 20 lok. 4

05-800 Pruszków

woj. mazowieckie


e-mail: kontakt3dworld@gmail.com
tel. 793 696 672


NIP: 5342318529
REGON: 146022072

BLOG

Jakich materiałów potrzebujemy aby wykonać wizualizację.

Posted by on 10:01 in Bez kategorii | 0 comments

Jakich materiałów potrzebujemy aby wykonać wizualizację.

 

 

Aby proces tworzenia wizualizacji przebiegał sprawnie, niezbędny jest plik CAD z projektem pomieszczenia lub budynku. Projekt taki następnie jest importowany do programu graficznego ( w naszym przypadku jest to 3Ds MAX ) gdzie służy jako obraz referencyjny do tworzonej bryły 3D. Dzięki plikowi wektorowemu można wykonać bardziej dokładną bryłę stosując różne narzędzia z 3Ds Maxa.

Kolejnym ważnym elementem usprawniającym pracę jest dokładne opisanie elementów, które mają zostać wykonane. Czym więcej otrzymamy od klienta informacji tym wierniej będziemy mogli wykonać obiekt.  W przypadku wizualizacji zewnętrznych ważne jest aby inwestor określił kolorystykę następujących elementów
– elewacji budynku
– stolarki okiennej
– dachu oraz rynien i parapetów. W przypadku dachów z dachówki ważne jest podanie jej kształtu oraz producenta.
– jeśli budynek posiada balkony to kolor oraz kształt balustrad
Przy wizualizacjach wnętrz bardzo ważne jest aby projekt zawierał rozmieszczenie mebli oraz innych elementów wystroju wnętrza.  Jeśli meble wybrane przez klienta znajdują się w naszej bibliotece modeli 3D wówczas skraca to czas wykonania wizualizacji.  Jeśli nie nie posiadamy w swoich zasobach takiego modelu wówczas trzeba wykonać taki obiekt.  Niezbędne do tego są zdjęcia pokazujące bryłę mebla oraz wymiary.

Wizualizacja łazienki.

Posted by on 19:47 in Bez kategorii | 0 comments

Prezentujemy wizualizacje serii łazienek które wykonaliśmy dla studia projektowania wnętrz. Każde z wizualizowanych pomieszczeń posiada unikalny charakter. Wszystkie pomieszczenia cechuje niewielka przestrzeń, która wymagała kreatywnego zagospodarowania tak aby spełnić wymagania klientów. Wizualizacje pomogły podjąć decyzje co do wyglądu zanim zostały zakupione materiały budowlane i rozpoczęły się prace remontowe. Profesjonalne wizualizacja 3D pomaga zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków już na etapie przygotowań do realizacji. Dalego zachęcamy do skorzystania z naszych usług wszystkich tych, którzy wahają się jak urządzić swoje wnętrza.

Wizualizacja stoiska targowego

Posted by on 16:44 in Bez kategorii | 0 comments

Oprócz wizualizacji architektonicznych wykonujemy, również wizualizacje stoisk targowych. Poniżej prezentujemy przykłady stoisk które wykonaliśmy dla jednego z naszych klientów.

Wizualizacja osiedla

Posted by on 16:23 in Bez kategorii | 0 comments

Prezentujemy kolejną wizualizację osiedla domków jednorodzinnych.  Wykonanie tej wizualizacji zostało powierzone nam przez dewelopera z Warszawy. Inwestycja którą prezentujemy na wizualizacjach ma powstać w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Składa się ona z 12 bliźniaków a każdy z nich posiada garaż lub miejsce parkingowe.  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi wizualizacjami architektonicznymi.

Wizualizacja domu.

Posted by on 16:54 in Bez kategorii | 0 comments

Kolejna wizualizacja architektoniczna wykonana dla naszego klienta. Tym razem otrzymaliśmy zlecenie na wizualizację piętrowego domu w nowoczesnej aranżacji. W niedalekiej przyszłości zamieścimy również wizualizacje pozostałych trzech elewacji oraz planowane są wizualizacje wnętrz w tym projekcie.

Wizualizacja biura

Posted by on 17:05 in Wizualizacje wnętrz | 0 comments

Zapraszam do zapoznania się z naszym kolejnym projektem.  Wizualizacja przedstawia pomieszczenia biurowe agencji nieruchomości.  Jest to modyfikacja projektu, który był już przez nas realizowany jednak inwestor polecił wprowadzić zmiany w wyglądzie pomieszczenia.  W projekcie została dodana przeszkolona salka konferencyjna oraz  zmienił się wygląd drugiego pomieszczenia, gdzie szafy z dokumentami zostały zastąpione przez podświetlaną listwę dekoracyjną.
W biurze pojawiła się też roślinność.

 

Wizualizacja stoisk targowych

Posted by on 17:07 in Bez kategorii | 0 comments

Oprócz wizualizacji wnętrz i budynków wykonujemy również wizualizacje stoisk targowych. Poniżej prezentujemy wizualizacje stoiska firmy OLIVIA. Wizualizacja została wykonana na podstawie  szkicu wykonanego przez klienta.  Po omówieniu wszystkich szczegółów dotyczących wyglądu i rozmieszczenia poszczególnych elementów, możne było przystąpić do realizacji.  Po otrzymaniu poglądowych renderów, klient dokonał kilku korekt a efekt końcowy zamieszczamy poniżej.

 

Ścieżka rowerowa

Posted by on 16:52 in Bez kategorii | 0 comments

Przedstawiamy wizualizacje ścieżki rowerowej. Ze względu na dość krótki termin klient zdecydował się aby ścieżka była wmontowana w zdjęcie rzeczywistej lokalizacji. Wykonaliśmy kilka ujęć z różnych miejsc przez, które będzie przebiegać inwestycja. Poniżej prezentujemy jedno z nich.  Wmontowanie renderu w gotowe zdjęcie pozwala znacznie skrócić czas realizacji co jest istotne w przypadku kiedy klientowi bardzo zależny na czasie.

Wizualizacja oświetlenia.

Posted by on 16:45 in Bez kategorii | 0 comments

Przedstawiamy wizualizacje wykonaną dla firmy Liralighting produkującej oświetlenie wewnętrzne. Zleceniodawca chciał aby pokazać na wizualizacji dwa modele lamp znajdujące się w jego ofercie. Naszym zadaniem było dopasowanie odpowiedniego charakteru wnętrza do nowoczesnej bryły lamp.  Wykonaliśmy dwie aranżacje wnętrz – dzienną i nocną. Efekty można zobaczyć poniżej.

Wizualizacja bloku „Orzeszkowa”

Posted by on 20:58 in Bez kategorii | 0 comments

Wieloletnia współpraca z firmą MK Inwestycje zaowocowała powierzeniem zlecenia na wykonanie wizualizacji nowej inwestycji znajdującej się w Działdowie. Jest to pięciopiętrowy budynek mieszkalny wraz z zadaszonymi miejscami parkingowymi. Za budynkiem znajdują się tereny zielone położona nad małą rzeką. Dla mieszkańców przewidziano siłownię oraz salę fitness znajdującą się w budynku.Dzięki poniższej wizualizacji przyszli mieszkańcy będą mogli zapoznać się z wyglądem budynku i jego otoczenia zanim podejmą decyzję o zakupie mieszkania. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi wizualizacjami budynków oraz pomieszczeń